Rodzina w BONUSIE na szteli – co robić

25 sierpnia 2021

Rodzina w BONUSIE na szteli – co robić?

Zdarza się tak, że wyjeżdżamy na zlecenie do samotnie mieszkającej seniorki/seniora. Na miejscu okazuje się jednak, że w mieszkaniu wyżej mieszka jej 4 osobowa rodzina, która chętnie przychodzi na obiady.

Co robić?Czy w umowie była wzmianka o rodzinie?
Ważne jest, aby przed wyjazdem na zlecenie dobrze przeczytać oferowaną nam umowę.
Pamiętaj, że w umowie masz zapis ze swoimi obowiązkami. Warto dobrze je przeczytać.

Rodzina wymaga gotowania dla wszystkich.
Jeśli w umowie jest zapis o opiece nad jedną seniorką, nie masz obowiązku gotowania dla wszystkich, to dotyczy się wszystkich innych obowiązków, które nie są ustalone w umowie.

Grunt to dobre nastawienie.
Nie nastawiaj się źle. Spokojnie wytłumacz rodzinie, że to nie należy do Twoich obowiązków i jesteś tutaj, aby opiekować się osobą Starszą. Na pewno dojdziecie do kompromisu. Rodzina zrozumie, że nie należy to do twoich obowiązków, być może zaproponują Ci dodatkowy zarobek lub czas wolny za gotowanie dla całej rodziny?

Rodzina jest nastawiona negatywnie.
Nie z każdym da się dogadać – niestety tak bywa. Jeśli nie możesz porozumieć się z rodziną podopiecznej/podopiecznego, zgłoś to swojemu koordynatorowi. On jest po to, by pomóc Ci w problemach na zleceniu i na pewno znajdzie dobre rozwiązanie.

Przeczytaj więcej pomocnych artykułów po przejściu w link: https://dobrasztela.pl/kacik-opiekunki/category/artykuly

Zobacz inne artykuły

16 maja 2022

Witamina K

Witamina K jest niezbędna, aby nasz organizm mógł funkcjonować. Odpowiada bowiem ona za rozwój tkanki kostnej i prawidłowe krzepnięcie…
Zobacz więcej
13 maja 2022

PROFESJONALNI W OPIECE: Opiekun Osób Starszych

Drodzy Opiekunowie, to Wasze święto! Dziękujemy za to, że jesteście i tworzycie lepsze jutro. Dziękujemy za to, że codziennie otaczacie opieką…
Zobacz więcej
9 maja 2022

Konkurs - Przepis Mojej Mamy

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, mamy dla Was konkurs!
Zobacz więcej
9 maja 2022

Co zabrać ze sobą na sztelę? Lista rzeczy.

Jak przygotować się do pracy? Co jest niezbędne? Sprawdźcie o jakich rzeczach musicie pamiętać podczas pakowania się na zlecenie!
Zobacz więcej