ładowanie...
Czy zlecenia na skoczka
Czy zlecenia na skoczka są opłacalne?
#opiekunka #dobrasztela.pl #praca #zlecenie #skoczek

Praca w opiece jest naprawdę wymagająca. Podróż do innego kraju i zajmowanie się obcą osobą, a dodatkowo długa rozłąka z bliskimi sprawia, że nie każdy jest w stanie zdecydować się na taki wyjazd. Jest jednak sposób, aby odnaleźć się w tych warunkach. Sprawdź naszą propozycję!

02 marca 2023

CZY ZLECENIA NA SKOCZKA SĄ OPŁACALNE?

 

Praca w opiece jest naprawdę wymagająca. Podróż do innego kraju i zajmowanie się obcą osobą, a dodatkowo długa rozłąka z bliskimi sprawia, że nie każdy jest w stanie zdecydować się na taki wyjazd. Jest jednak sposób, aby odnaleźć się w tych warunkach. Sprawdź naszą propozycję!

 

 

Jak łatwo się przekonać, znajomość języka i doświadczenie znacząco niwelują stres związany z podjęciem pracy za granicą w charakterze Opiekuna Osób Starszych. Jeśli chodzi o drugi aspekt, związany z długoterminową rozłąką, to agencje znalazły na to rozwiązanie. Takie zlecenia określane są jako oferty „na skoczka”. Nazwa ta żartobliwie nawiązuje do przeskakiwania między zleceniami lub między Polską i Niemcami. Dotyczy więc zleceń krótkoterminowych, na maksymalnie 3 tygodnie.

Opiekunka, która zgłasza się na takie zlecenie, najczęściej zastępuje stałego Opiekuna, który musi szybko zjechać z oferty z kilku powodów, takich jak:

  • Nagłe pogorszenie stanu zdrowia
  • Sytuacja losowa
  • Urlop

Największe zapotrzebowanie na Opiekunki krótkoterminowe zauważyć można w okresie Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia, ale również latem – podczas okresu wakacyjnego.

 

Zlecenia na skoczka posiadają więc wiele zalet, między innymi:

  1. Szybki zarobek, umożliwiający podreperowanie domowego budżetu

Planujesz wyjechać na wakacje lub wyremontować mieszkanie? Decydując się na krótkie sztele jesteś w stanie zarobić nawet kilkaset euro, co znacząco poprawi Twój budżet.

 

  1. Rezygnacja z długiej rozłąki z rodziną

Zlecenia trwające 3 tygodnie, a często nawet tylko tydzień, nie wymuszają zbyt długiego rozstania z dziećmi i mężem lub innymi bliskimi.

 

  1. Traktowanie zleceń jako pracę dodatkową

Osoby posiadające stałe zatrudnienie, mogą zdecydować się na krótki urlop, podczas którego wyjadą na zlecenie i zarobią dodatkowe pieniądze.

 

  1. Nowe wyzwania i zmiany w życiu

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób bardziej aktywnych, nieprzepadających za rutyną w pracy i ceniących sobie częste zmiany w życiu zawodowym oraz możliwość rozwoju.

 

  1. Częste podróżowanie do nowych miejsc

Zlecenia znajdują się na terenie całych Niemiec. Niejednokrotnie podczas „przeskakiwania” na nowe oferty Opiekunka ma możliwość zwiedzania nowych miejsc i landów, co dodatkowo urozmaica i wzbogaca pracę.

 

  1. Wielki wybór zleceń krótkoterminowych

W okresie świątecznym i wakacyjnym wiele stałych Opiekunów decyduje się na zjazd ze zlecenia, wtedy agencje szukają Opiekunek na zastępstwo. Daje to możliwość przebierania w ofertach oraz dodatkowo bonusy za termin i szybkość wyjazdu!

 

  1. Idealny sposób na sprawdzenie siebie

Przede wszystkim, wyjazd na krótkie zlecenia jest idealny dla osób, które planują rozpocząć pracę Opiekuna Osób Starszych. Pozwoli im to zaznać realiów na zleceniu bez rzucania się na głęboką wodę, jak to bywa podczas 2-miesięcznych zleceń.

 

Takie rozwiązanie posiada jednak też wady, do których należą:

  • Konieczność szybkiej adaptacji na ofercie – 2 lub 3 tygodnie to naprawdę mało czasu na odnalezienie siebie w obowiązkach i otoczeniu. Jeśli budowanie relacji i zaklimatyzowanie się w nowym miejscu zajmuje Ci dużo czasu, to takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie.
  • Dodatkowy stres – krótkie oferty są dla osób przebojowych, jeśli jesteś bardziej zachowawcza, ten rodzaj pracy wzmocni u Ciebie poczucie stresu i niepokoju, których i tak nie brakuje w tym zawodzie.
  • Wrogie nastawienie Seniora – starsze osoby nie lubią częstych zmian, mogą być do Ciebie negatywnie nastawione, a krótki pobyt na zleceniu nie pomoże w polepszeniu tych relacji.
  • Brak stabilizacji – częste zmiany zleceń wiążą się z niestandardowym czasem pracy oraz brakiem stabilizacji.
  • Specyficzny czas wyjazdu – jeśli masz rodzinę i małe dzieci, to praca w okresie świąt lub wakacji, może być dla Was niekorzystnym rozwiązaniem.

 

A jakie jest Wasze zdanie? Czy zdarza się Wam podjąć pracę na skocza? Koniecznie dajcie nam znać!

Zobacz inne artykuły
Jak zostać Opiekunką
Jak zostać Opiekunką
Przejdź
Kto nie może
Kto nie może
Przejdź
Ale to była
Ale to była
Przejdź
Jak założyć gewerbe
Jak założyć gewerbe
Przejdź
Zmiana języka