Doskonale wiemy, że praca za granicą w charakterze opiekunki dla wielu osób jest bardzo trudna. Postanowiliśmy udostępniać artykuły na tematy, które z pewnością zainteresują  Was przed wyjazdem. Pomogą Wam w podjęciu odpowiedniej decyzji i rozwieją wątpliwości dotyczące oferty pracy.
W tej zakładce znajdziecie także porady, które mogą być pomocne w trakcie pobytu na zleceniu.

Poruszamy wiele kwestii z branży opiekuńczej, na bieżąco dzielimy się z Wami cennymi wskazówkami, a przede wszystkim wspieramy Was w trudnych chwilach!

 

Wyzwania i wymagania w pracy opiekunki

Wiemy, że praca Opiekunki stawia przed Nami wiele wyzwań. Jak sobie radzić z problemami na ofercie? Dowiecie się z dzisiejszego artykułu jakie wyzwanie na Was czekają i jak sobie z nimi radzić 

15 lutego 2019

Oszuści na rynku opiekunek. Jak nie dać się oszukać?

Choć wiele mówi się o zagrożeniach związanych z wyjazdem za granicę do pracy w charakterze opiekunki, tak naprawdę mało kto zwraca uwagę na profilaktykę i odpowiednie przygotowanie przed wyjazdem. A to kluczowa kwestia - zadbanie o swoje własne interesy powinno stanowić priorytet dla każdej kandydatki na opiekunkę...

29 stycznia 2019

Interakcje leków z żywnością

Odpowiednia dieta przy podawaniu specjalistycznych leków jest niezwykle ważna. Mamy dla Was kilka cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą się podczas opieki nad Seniorem/Seniorką. Zachęcamy do przeczytania artykułu. 

8 stycznia 2019

Pionizacja pacjenta

Opieka nad leżącym podopiecznym nie należy do najprostszych. Dlatego dzisiaj przedstawiamy WAM artykuł dotyczący "pionizacji pacjenta". Poznacie w nim kolejno etapy jak postępować podczas podnoszenia chorej osoby. 

19 grudnia 2018

Osteoporoza

Jak opiekować się Podopiecznym z osteoporozą, czym jest osteoporoza i ją leczyć, dlaczego twierdzi się, że jest chorobą cywilizacyjną?  O tym przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury

14 grudnia 2018

Wyjazd do pracy za granice a relacje z bliskimi

Oferta pracy za granicą wiąże się z rozłąką z bliskimi. Dla niektórych opiekunek przychodzi z łatwością a dla innych to znowu bardzo ciężki okres. W dzisiejszym artykule poradzimy co zrobić żeby było dużo łatwiej znieść rozstanie z bliskimi. 

12 grudnia 2018

KONKURS "NAJŁADNIEJSZA CHOINKA"

Kochani mamy dla WAS konkurs! 

Święta zbliżają się do NAS wielkimi krokami. Z tej okazji bawimy się w MIKOŁAJA i chcemy rozdać WAM nasze gadżety firmoweWyślijcie do NAS zdjęcie swojej pięknie udekorowanej CHOINKI i zgarnijcie nagrody DobrejSzteli. 

11 grudnia 2018

Jak radzić sobie z bezsennością u starszych osób?

Chociaż osoby starsze wykazują mniejsze zapotrzebowanie na sen niż ludzie młodzi. To jednak bardzo często zdarza się, że cierpią na bezsenność. Ta przypadłość dotyka około 40 % seniorek oraz 30 % seniorów. Przeczytaj w artykule jak pomóc swojemu podopiecznemu, aby nie miał trudności z zasypianiem. 

5 grudnia 2018

Nadciśnienie tętnicze – przyczyny, objawy i leczenie. Czy nadciśnienie tętnicze stanowi zagrożenie dla życia człowieka?

Nadciśnienie tętnicze to kolejna choroba, z którą może spotkać się opiekunka osób starszych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest to poważna choroba, ale w rzeczywistości tak nie jest. Opiekunka, pracując z seniorem z nadciśnieniem, musi wiedzieć, jakie są prawidłowe wartości takiego ciśnienia i co ma zrobić, gdy to ciśnienie wzrośnie ponad normę.

3 grudnia 2018

Jak dogadać się z podopiecznym z zaburzeniami mowy?

Zaburzenia mowy w podeszłym wieku są bardzo częste. Możemy wyróżnić kilka faz choroby, która powoduje takie problemy. Koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł. Radzimy jak porozumiewać się z podopiecznym, który wykazuje problemy z komunikowaniem się. 

30 listopada 2018