Doskonale wiemy, że praca za granicą w charakterze opiekunki dla wielu osób jest bardzo trudna. Postanowiliśmy udostępniać artykuły na tematy, które z pewnością zainteresują  Was przed wyjazdem. Pomogą Wam w podjęciu odpowiedniej decyzji i rozwieją wątpliwości dotyczące oferty pracy.
W tej zakładce znajdziecie także porady, które mogą być pomocne w trakcie pobytu na zleceniu.

Poruszamy wiele kwestii z branży opiekuńczej, na bieżąco dzielimy się z Wami cennymi wskazówkami, a przede wszystkim wspieramy Was w trudnych chwilach!

 

Osteoporoza

Jak opiekować się Podopiecznym z osteoporozą, czym jest osteoporoza i ją leczyć, dlaczego twierdzi się, że jest chorobą cywilizacyjną?  O tym przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury

14 grudnia 2018

Wyjazd do pracy za granice a relacje z bliskimi

Oferta pracy za granicą wiąże się z rozłąką z bliskimi. Dla niektórych opiekunek przychodzi z łatwością a dla innych to znowu bardzo ciężki okres. W dzisiejszym artykule poradzimy co zrobić żeby było dużo łatwiej znieść rozstanie z bliskimi. 

12 grudnia 2018

KONKURS "NAJŁADNIEJSZA CHOINKA"

Kochani mamy dla WAS konkurs! 

Święta zbliżają się do NAS wielkimi krokami. Z tej okazji bawimy się w MIKOŁAJA i chcemy rozdać WAM nasze gadżety firmoweWyślijcie do NAS zdjęcie swojej pięknie udekorowanej CHOINKI i zgarnijcie nagrody DobrejSzteli. 

11 grudnia 2018

Jak radzić sobie z bezsennością u starszych osób?

Chociaż osoby starsze wykazują mniejsze zapotrzebowanie na sen niż ludzie młodzi. To jednak bardzo często zdarza się, że cierpią na bezsenność. Ta przypadłość dotyka około 40 % seniorek oraz 30 % seniorów. Przeczytaj w artykule jak pomóc swojemu podopiecznemu, aby nie miał trudności z zasypianiem. 

5 grudnia 2018

Nadciśnienie tętnicze – przyczyny, objawy i leczenie. Czy nadciśnienie tętnicze stanowi zagrożenie dla życia człowieka?

Nadciśnienie tętnicze to kolejna choroba, z którą może spotkać się opiekunka osób starszych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie jest to poważna choroba, ale w rzeczywistości tak nie jest. Opiekunka, pracując z seniorem z nadciśnieniem, musi wiedzieć, jakie są prawidłowe wartości takiego ciśnienia i co ma zrobić, gdy to ciśnienie wzrośnie ponad normę.

3 grudnia 2018

Jak dogadać się z podopiecznym z zaburzeniami mowy?

Zaburzenia mowy w podeszłym wieku są bardzo częste. Możemy wyróżnić kilka faz choroby, która powoduje takie problemy. Koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł. Radzimy jak porozumiewać się z podopiecznym, który wykazuje problemy z komunikowaniem się. 

30 listopada 2018

Konkurs Płatki Śniegu

Kochani! Czy u Was spadł już śnieg?

Zima Was zaskoczyła czy spodziewaliście się jej?

Z racji tego co dzieje się za oknami, mamy dla Was kolejny konkurs...

21 listopada 2018

Wsparcie opiekunki podczas pobytu w Niemczech

Wsparcie Opiekunki pracującej w Niemczech to sprawa kluczowa. Powinna je ona otrzymać od rodziny, koordynatora a zwłaszcza od Agencji Pracy z którą wyjechała na zlecenie. 

Przeczytaj w dzisiejszym artykule jak powinno ono wyglądać.

16 listopada 2018

Czy każdy może opiekować się osobami starszymi?

Zawód opiekunki wymaga od nas wiele empatii, kompromisów i zaangażowania. Czy każdy może opiekować się osobami starszymi?  
Jakie cechy pomagają w wykonywaniu tego zawodu ? 
Tego dowiesz się z naszego artykułu.

9 listopada 2018

Rutyna w pracy Opiekunki

Starsze osoby mają wiele potrzeb, wymagają od Opiekunki by poświęcać im wiele czasu i uwagi.
W końcu w nasz dzień wkrada się rutyna. 
Jak sobie z nią radzić ?
Co zrobić by nasz dzień w pracy znów był ciekawy ?
O tym przeczytasz w naszym artykule.

2 listopada 2018