ładowanie...
Nie jem, a tyję!
Nie jem, a tyję! Dlaczego?
#waga #dobrasztela.pl #kilogramy #metabolizm #otyłość

Dlaczego jem mało, a nadal tyję! – jeśli zadajesz sobie to pytanie, to koniecznie przeczytaj artykuł. Przedstawiamy 4 powody, które mogą mieć bezpośredni wpływ na Twoją wagę!

05 maja 2023

NIE JEM, A TYJĘ!

Dlaczego jem mało, a nadal tyję! – jeśli zadajesz sobie to pytanie, to koniecznie przeczytaj artykuł. Przedstawiamy 4 powody, które mogą mieć bezpośredni wpływ na Twoją wagę!

 

 

  1. Choroba

Numerem jeden, który powinien się pojawić w twojej głowie w momencie, kiedy dieta nie przynosi oczekiwanych skutków jest właśnie choroba. Bardzo często zdarza się, że zaburzenia hormonalne dają o sobie znać właśnie przez nadmierne przybieranie na wadze. Do chorób mających wpływ na naszą sylwetkę mogą należeć:

  • PCOS (zespół policystycznych jajników)

W przypadku tej choroby, tkanka tłuszczowa odkłada się głównie w talii, wpływają na to hormony, w tym androgeny, które sprzyjają tyciu.

  • Niedoczynność tarczycy

Tycie jest jednym z najczęściej pojawiających się objawów niedoczynności tarczycy. Wpływa na to niedobór hormonów widzialnych przez tarczycę, co zaburza funkcje metaboliczne organizmu.

  • Cukrzyca

Poprzez zaburzony metabolizm glukozy w organizmie, znacząco wzrasta tendencja do tycia u osób z tą chorobą.

Dodatkowo

  • Alergia - leki redukujące wydzielanie histaminy wpływają na ośrodek łaknienia i mogą prowadzić do zwiększonego apetytu.
  • Sterydy – terapia sterydami zwalcza stan zapalny, ale przyczynia się do znacznego przyrostu masy ciała, szczególnie w okolicach brzucha, karku i twarzy.

 

  1. Stres

Choroba naszych czasów, czyli stres to największy wróg w przypadku troski o sylwetkę. Problemy w pracy czy ze zdrowiem, kłopoty finansowe, rodzinne – to wszystko sprawia, że poziom kortyzolu rośnie, a my zajadamy nerwy, równocześnie rezygnując z aktywności fizycznej. Według naukowców nadmierny stres nie pomaga w walce z nadmiarem kilogramów, gdyż wpływa on niekorzystnie na jakość snu, samopoczucie, brak motywacji i energii. To wszystko prowadzi do trudności z utratą kilogramów.

 

  1. Zła dieta

Głodówka, silny deficyt kaloryczny, jeden posiłek na dzień – brzmi znajomo? Być może właśnie to jest twój problem! Niewłaściwe kuracje odchudzające, do których zaliczają się głodówki. Niedostarczanie potrzebnych składników organizmowi powoduje napady głodu, zły humor, brak siły. Szybko decydujemy się więc podjeść. Wtedy jemy dużo i bez opanowania! Organizm decyduje się więc na magazynowanie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Efekt? Tzw. efekt JO-JO!

  1. Metabolizm

Jak już pisaliśmy wcześniej, metabolizm w konkretnym wieku zaczyna znacząco zwalniać, co można zauważyć właśnie poprzez tendencję do tycia i znaczne problemy z utratą wagi!

 

Pamiętajcie!

Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, dobra higiena snu są kluczem do dobrego samopoczucia i dobrej sylwetki!

Zobacz inne artykuły
Szczotkowanie ciała
Szczotkowanie ciała
Przejdź
Mocne i zdrowe włosy
Mocne i zdrowe włosy
Przejdź
Metabolizm
Metabolizm
Przejdź
Przebarwienia
Przebarwienia
Przejdź
Zmiana języka